TEKSTY W WERSJI AUDIO

Cierpiąc na permanentny brak czasu sam często ratuję się t.zw. audio bookami. Prowadząc samochód korzystam ze spędzanych w nim drogocennych minut i właśnie ten okres poświęcam na obcowanie z książkami. A przecież brak czasu to tylko jeden z wielu powodów, które sprawiają, że ludzie sięgają po ten środek przekazu. Niektórym na normalne czytanie nie pozwala utrata wzroku, innym bardziej ogólna choroba, a kolejnym dziesiątki innych przyczyn. Naprawdę trudno przecenić rolę audiobooków, które w moim życiu tak naprawdę przewijały się od dzieciństwa, najpierw w postaci winylowych płyt, które wprowadzały mnie w świat Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Jasia i Małgosi, a kasety magnetofonowe umilały towarzystwem Muminków niejedną podróż samochodową moich dzieci.

Kiedy pojawiły się blogi, kwestią czasu pozostawało pojawienie się pisanych tekstów w formie audio. Taką niszę wypełnił portal „@udio-blog”:

AB

W ciągu kilkudziesięciu sekund w łatwy sposób można ściągnąć bezpłatną aplikację na telefon komorkowy albo tablet, by zaraz potem mieć możliwość słuchania wybranych tekstów. Jeżeli lubisz przeglądać teksty publikowane w blogosferze, właśnie otrzymujesz do ręki narzędzie, by móc obcować z nimi także wtedy, kiedy normalne czytanie jest co najmniej utrudnione.

Miło mi powiadomić, że „Moja Szuflada” otrzymała zaproszenie do współpracy z @udio-blogiem i od tej pory niektóre teksty można będzie słuchać w czytanej przez lektora wersji korzystając ze smartfonów albo tabletów.

AB 3

Audio-blog jest partnerem m.in. Radia Kraków, Radia Katowice i wydawnictwa Znak. Zapraszam do śledzenia ich profilu na Facebooku.

Gdańsk, 14.02.2015; 00:25 LT

Komentarze