KONKURS FOTOGRAFICZNY P.T. CZŁOWIEK PODLASKI


Z zaprzyjaźnionego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego otrzymałem informację o konkursie z prośbą o ewentualne dalsze jej rozpowszechnienie, co niniejszym czynię:

W nawiązaniu do naszej tegorocznej współpracy oraz Waszego zamiłowania do fotografii, przesyłam dwie powiązane ze sobą informacje, które być może okażą się interesujące dla Was lub Waszych czytelników.

Pierwsza z nich (adresowana do wszystkich) to konkurs fotograficzny „Człowiek Podlaski” – http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/uwaga_konkurs/Konkurs_fotograficzny_Czlowiek_Podlaski_.htm

Druga – warsztaty fotograficzne ze znanym fotografikiem Tomaszem Tomaszewskim (głównie dla osób zameldowanych w województwie podlaskim, ale także dla finalistów powyższego konkursu) – http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/a_to_ciekawe/Warsztaty_fotograficzne_z_Tomaszem_Tomaszewskim.htm

Termin nadsyłania prac na konkurs upływa 15 stycznia. Warsztaty fotograficzne odbędą się 21 stycznia. Ja niestety nawet gdybym jakims cudem zakwalifikował się do udziału, 21 stycznia do Białegostoku i tak bym nie pojechał, ponieważ tego dnia udam się dokładnie w przeciwnym kierunku (Szczecin). Żałuję, bo temat szkolenia jest dokładnie taki, jakiego czuję wielką potrzebę:

Jak przełamać strach przed konfrontacją z nieznajomym, jak przekonać ludzi, aby zaakceptowali nas  i pozwolili fotografować sytuacje prywatne, intymne, dobrze opisujące prawdziwe życie. Te właśnie zagadnienia zostaną omówione na warsztatach, a dodatkowo poruszone będą tematy związane  z wyborem zdjęć, poszukiwaniem tych najlepszych, najciekawszych, konstruowaniem spójnych opowieści, budowaniem pokazów multimedialnych.

Może ktoś z czytelników bedzie mieć więcej szczęścia i się załapie, czego serdecznie życzę

Sopot; 04.01.2012; 08:00 LT

Komentarze