CYPR (5) – POD ZNAKIEM AFRODYTY

Niedziela upłynęła rozpoczęła się i zakończyła pod znakiem Afrodyty. Z przyjemnoscią opusciliśmy równie pięknie położony co chłodny (zepsuty klimatyzator oraz przeraźliwie obojętny, znudzony  personel) Souli Beach Hotel,  by w pięknym, wiosennym słońcu pójść na spacer w kierunku Łaźni Afrodyty – niewielkiego jeziorka w skalnej grocie.

O śniegu dni poprzednich zdążyliśmy już zapomnieć napawajac się turkusem morza atakujacego spienionymi grzywami skały hen w dole u podnóża klifu, na którym teraz się wygrzewaliśmy.

Ciepły dzień dopełniliśmy zwiedzaniem winiarni Sterna oraz degustacją jej produktów. Zaopatrzeni w kilka butelek ruszylismy z  płaskowyżu stromą drogą w dół w kierunku Pafos i dalej aż do miejsca narodzin Afrodyty. Przybyliśmy tam w sam raz o zmierzchu.

A potem powrót do Pafos i hotel, ktory okazal się toatalnym zaprzeczeniem tego z dnia powszedniego. Za 49 euro za noc mamy dwuosobowy apartament 59 metrów kwadratowych (łazienka, dwie toalety, pokój dzienny z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym /mikrofalówka, lodówka, zmywarka, piekarnik, kuchnia, pralka, komplet wszelkich naczyń, sztućców, nawet toaster i mikser/, sypialnia /telewizor i  w sypialni, i w pokoju dziennym/, balkon, widok na morze). Oczywiście śniadanie oraz baseny, jacuzzi, sala gimnastyczna i.t.p. wliczone w cenę. Aż się nie chce nigdzie wychodzić.

Oczywiście szczegóły po powrocie, a teraz kilka zdjęć:

1.  Widok z okna Souli Beach Hotel. Pięknie, ale zmarzliśmy tamtej nocy wyjatkowo.

Cypr 024

2. Łaźnia Afrodyty

Cypr 025

3. Próbka produktów winiarni Sterna. Jednym z nich wzniosłem toast z okazji 350.000 odwiedzin „Mojej Szuflady”

Cypr 026

4. Rzut oka na południowo-zachodnie wybrzeże Cypru zanim stromą drogą w dół opuscimy płaskowyż.

Cypr 027

5. Plantacja bananowców nieopodal Pafos

Cypr 028

6. Tutaj z morskiej piany narodziła się Afrodyta

Cypr 029

Pafos; 20.02.2012; 12:50 LT

REKLAMA:

Itaka oferuje fantastyczne wczasy dla każdego, oferty all inclusive, last minute i wiele innych. Sprawdź nas.

Komentarze