PIZZA Z DOWOZEM DO POCIĄGU

PIZZA Z DOWOZEM DO POCIĄGU

Czy wiecie jakie jest najdłuższe połączenie kolejowe w Polsce? Szczecin – Przemyśl? Nie! Tak prosto to nie jest! Szczecin – Bielsko Biała! Niemożliwe? Możliwe! Pociąg „Pogoria” jedzie bowiem do Bielska-Białej przez Gdańsk. Trasa liczy około tysiąc sześćdziesiąt kilometrów.

Mapkę trasy tego szczególnego pociągu (jak i wielu innych) można znaleźć na stronie „Świat podróży kolejowych” –  http://kolej.darlex.pl/

Pogoria

Piszę o tym dlatego, że PKP w tę ekstremalnie długą podróż wysyła skład bez wagonu barowego. Jeżeli ktoś nie zrobi sobie kanapek na drogę, to jego strata.

– Widziałem kiedyś taki film: dziewiętnasty wiek, pociąg zatrzymuje się na stacji, a po peronie chodzi facet z kotłęm i wykrzykuje: „Herbata! Herbata!”. Podaje ją chętnym przez okno. Przecież jakiś obrotny człowiek mógłby oferować coś takiego i dziś..

– To już jest – odpowiada Tomek – Nie widziałeś: „piwko może?, piwko na drogę?”

– Szkoda, że się nie da z bardziej tradycyjnymi produktami.

– A właściwie dlaczego nie? Może spróbujemy zamówić pizzę?

– Na telefon? Spróbujmy!

No i zaczęliśmy akcję. Do Koszalina zostało dwadzieścia minut. To już za późno. Ale w Sławnie jest kilka pizzerii. Telefon do jednej: „nie przyjmujemy już dziś zamówień na dowóz”.

Druga: „najwczęśniej za półtorej godziny”. Trzecia: „zamówienia na dowóz z dostawą za godzinę”.

Co jest? Wszyscy jedzą pizzę w tym Sławnie?

– Próbujmy Słupsk. Przyjazd o 20:45

Pierwsza: „dowozy za półtorej godziny”

Druga: „do pociągu nie, bo kierowca jedzie pod kilka adresów i nie będzie czekać na peronie”

I w końcu jest pozytywny odzew z pizzerii „Va Bene”.

– Dostarczymy.

– Ale do pociągu. Będzie o 20:45

– A jeżeli Pan nie odbierze? – wyraża swój niepokój pani przyjmująca zamówienie.

– Odbierzemy na pewno – potwierdza Tomek – Będę stać w ostatnim wagonie przy drzwiach. Wyjdę na peron, przekażę pieniądze kierowcy i odbiorę. Pociąg do Bielska-Białej, peron 1, godzina 20:45, ostatni wagon.

– Przyjęte.

Pociąg z pięciominutowym opóźnieniem wjechał do Słupska i wszystko zagrało. Pan z pizzą już czekał. Tomek przekazuje pieniądze i odbiera kartoniki.

Pizza 1

Ja jestem pod wrażeniem adresu wypisanego na jednym z nich: „Peron I, pociąg do Bielska-Białej, ostatni wagon”.

Pizza 2

Po chwili zajadaliśmy w przedziale gorącą pizzę, nie zawracając sobie głowy brakiem „Warsu”.

Jestem pełen uznania dla pizzerii „Va Bene” za odwagę i elastyczność w przyjmowaniu zamówień. Dzięki temu jeszcze bardziej podoba mi się nasz kraj, bo w wielu innych restauratorzy nie podołali by takiemu zamówieniu ze względu na procedury.

W pociągu „Pogoria” w podróży Szczecin – Gdynia, 19.07.2015; 21:50 LT  

...

Read More Read More

6 thoughts on “PIZZA Z DOWOZEM DO POCIĄGU

  1. Świetnie wykombinowaliście 😉
    Szkoda, że pizzerie wykazują się taką małą elastycznością. Przecież pizzę nie trzeba jeść tylko w domu, ale równie dobrze gdzieś na imprezie w plenerze,w pracy w terenie no i jak widać – w pociągu. Va Bene chwała za podejście do całej sprawy.;) Swoją drogą można by w całej Polsce zrobić taki „test” 😛

  2. Brawo dla Was za kreatywność, brawo dl apizzerii „Va Bene” z aelastyczność. Dokładnie tak myślących ludzi potrzebuje ten kraj:)) Podobał mi się ten post. Zaskoczyłeś mnie!

  3. Nie wiem czy z Gusto Dominium zrobią Wam dowóz do pociągu, ale zapytajcie, bo jednak pizzę mają wybitną – przynajmniej na tle innych, jakie jedliśmy. Cieniutkie ciast, bardzo fajnie przygotowane składniki, widać, że świeże. Pizza do jedzenia bez sosów. Ale oczywiście kwestia taka, co wam odpowiada.

  4. Z gusto akurat wiele razy zamawialiśmy, ale do domu 😉 Nie przesadzajmy. Ale podejrzewam, że jeśli stały klient zadzwoni ze swojego numeru i poprosi pizzę na dorzec to ją dostanie. Bo czemu nie? Gorzej jeśli ktoś dzwoni pierwszy raz – wtedy mogą sobie myśleć, że robi sobie jaja 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *