SCENY NIEDZIELNE

SCENY NIEDZIELNE

           

Rozbawiłem dziś pewną panią. Uśmiała się serdecznie. A żart był niezamierzony. Ot, poszedłem na pocztę aby nadać list priorytetowy. Z samego rana, bo zależało mi aby znalazł się w Gdyni dnia następnego. Co prawda ze Szczecina do Trójmiasta dystans nie taki znów wielki i tych kilka pociągów dziennie odjeżdża, ale na wszelki wypadek wolałem list wysłać wcześniej.

– Dojdzie na jutro? – bardziej stwierdziłem niż spytałem.

I wtedy nastąpił ów wybuch śmiechu.

– No co pan? Trzy dni świąt przecież. Nikt nie pracuje. Odbiorą stąd te listy dopiero we wtorek rano, więc dojdą na środę.

Owa pani była tak urocza w swej spontanicznej, wcale nie złośliwej wesołości, że nawet nie próbowałem pomstować na Pocztę Polską. Pomyślałem „o ja durny” i odwzajemniłem uśmiech.

            

Mój magnetowid, który sprawiłem sobie jeszcze w czasach komuny odmówił definitywnie posłuszeństwa jakieś półtora roku temu. Moja cierpliwość się wyczerpała natomiast przed trzema dniami, kiedy oglądaliśmy „Pręgi” z DVD na laptopie, ale bez dodatkowych głośników. Siedzieliśmy we trójkę pochyleni nad ekranem by nie uszczknąć nic z dialogów. Dziś zakupiłem więc kombajn: DVD z magnetowidem. Dzięki temu mogłem znów sięgnąć do przepastnej szuflady z kasetami. Zachowało się w niej jeszcze całkiem sporo filmów.  A przy okazji korzystam z funkcji tunera TV odzyskując dostęp do dawno utraconych programów, bo mój odbiornik, też jeszcze z kawalerskich czasów i pamiętający traumę utopienia pilota w wannie przez dzieciaki gdy były w wieku przed-przedszkolnym, odbierał maksymalnie trzydzieści stacji. Nazywa się Nokia i pamiętam ów zakup w schyłkowym okresie Peweksu i Baltony. Wszyscy się dziwili dlaczego wybrałem jakąś dziwaczną, nieznaną firmę zamiast porządnej marki. O telefonach komórkowych jeszcze nikomu się nie śniło.

     

Mama wstała. Po prostu. Poszła do toalety, a potem podeszła do okna. I tak kilka razy. Oczywiście owe przechadzki były bardzo krótkie, a potem znów się kładła, lecz był to ogromny, skokowy postęp w stosunku do poprzednich dni.

– Wstanę. Będę jeść, będę mieć siłę i będę jeszcze chodzić – powiedziała znów z tą niezwykłą stanowczością. Muszę przyznać, że po chwilach przygnębienia i pogodzenia z losem taka nowa wola walki robi wrażenie. Ponoć wiara czyni cuda, więc kto wie?

Szczecin, 15.08.2005

...

Read More Read More

24 thoughts on “SCENY NIEDZIELNE

 1. Ponoć tak, są na to udokumentowane fakty. A pozostanie przy dobrej myśli nie może być grzechem. Wspierająco pozdrawiam.

 2. Ponoć tak, są na to udokumentowane fakty. A pozostanie przy dobrej myśli nie może być grzechem. Wspierająco pozdrawiam.

 3. Ponoć tak, są na to udokumentowane fakty. A pozostanie przy dobrej myśli nie może być grzechem. Wspierająco pozdrawiam.

 4. Ponoć tak, są na to udokumentowane fakty. A pozostanie przy dobrej myśli nie może być grzechem. Wspierająco pozdrawiam.

 5. Ponoć tak, są na to udokumentowane fakty. A pozostanie przy dobrej myśli nie może być grzechem. Wspierająco pozdrawiam.

 6. Ponoć tak, są na to udokumentowane fakty. A pozostanie przy dobrej myśli nie może być grzechem. Wspierająco pozdrawiam.

 7. Trzeba wierzyc, ze to, co Bog da bedzie dla nas najlepsze. Ja wiem z doswiadczenia, ze gdy zaufam Mu tak prawdziwie, to lepiej byc nie moze – On wie, co robi. 🙂

  Przesylam buziaki dla Mamy. :*

 8. Trzeba wierzyc, ze to, co Bog da bedzie dla nas najlepsze. Ja wiem z doswiadczenia, ze gdy zaufam Mu tak prawdziwie, to lepiej byc nie moze – On wie, co robi. 🙂

  Przesylam buziaki dla Mamy. :*

 9. Trzeba wierzyc, ze to, co Bog da bedzie dla nas najlepsze. Ja wiem z doswiadczenia, ze gdy zaufam Mu tak prawdziwie, to lepiej byc nie moze – On wie, co robi. 🙂

  Przesylam buziaki dla Mamy. :*

 10. Trzeba wierzyc, ze to, co Bog da bedzie dla nas najlepsze. Ja wiem z doswiadczenia, ze gdy zaufam Mu tak prawdziwie, to lepiej byc nie moze – On wie, co robi. 🙂

  Przesylam buziaki dla Mamy. :*

 11. Trzeba wierzyc, ze to, co Bog da bedzie dla nas najlepsze. Ja wiem z doswiadczenia, ze gdy zaufam Mu tak prawdziwie, to lepiej byc nie moze – On wie, co robi. 🙂

  Przesylam buziaki dla Mamy. :*

 12. Trzeba wierzyc, ze to, co Bog da bedzie dla nas najlepsze. Ja wiem z doswiadczenia, ze gdy zaufam Mu tak prawdziwie, to lepiej byc nie moze – On wie, co robi. 🙂

  Przesylam buziaki dla Mamy. :*

 13. Wiara sie przydaje nawet w blahych sprawach, a co dopiero w tych o decydujacym znaczeniu. Trudno zaczynac cokolwiek kiedy jej brakuje. Pozdrawiam cieplo, Drex i Mjones.

 14. Wiara sie przydaje nawet w blahych sprawach, a co dopiero w tych o decydujacym znaczeniu. Trudno zaczynac cokolwiek kiedy jej brakuje. Pozdrawiam cieplo, Drex i Mjones.

 15. Wiara sie przydaje nawet w blahych sprawach, a co dopiero w tych o decydujacym znaczeniu. Trudno zaczynac cokolwiek kiedy jej brakuje. Pozdrawiam cieplo, Drex i Mjones.

 16. Wiara sie przydaje nawet w blahych sprawach, a co dopiero w tych o decydujacym znaczeniu. Trudno zaczynac cokolwiek kiedy jej brakuje. Pozdrawiam cieplo, Drex i Mjones.

 17. Wiara sie przydaje nawet w blahych sprawach, a co dopiero w tych o decydujacym znaczeniu. Trudno zaczynac cokolwiek kiedy jej brakuje. Pozdrawiam cieplo, Drex i Mjones.

 18. Wiara sie przydaje nawet w blahych sprawach, a co dopiero w tych o decydujacym znaczeniu. Trudno zaczynac cokolwiek kiedy jej brakuje. Pozdrawiam cieplo, Drex i Mjones.

 19. wierzę że czasami podejscie psychiczne odgrywa kolosalną rolę w zdrowieniu, także życze mamie samych optymistycznych dni

 20. wierzę że czasami podejscie psychiczne odgrywa kolosalną rolę w zdrowieniu, także życze mamie samych optymistycznych dni

 21. wierzę że czasami podejscie psychiczne odgrywa kolosalną rolę w zdrowieniu, także życze mamie samych optymistycznych dni

 22. wierzę że czasami podejscie psychiczne odgrywa kolosalną rolę w zdrowieniu, także życze mamie samych optymistycznych dni

 23. wierzę że czasami podejscie psychiczne odgrywa kolosalną rolę w zdrowieniu, także życze mamie samych optymistycznych dni

 24. wierzę że czasami podejscie psychiczne odgrywa kolosalną rolę w zdrowieniu, także życze mamie samych optymistycznych dni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *